BİLGİLENDİRME

 

                                Sayın Site Sakinlerimiz;

 

                                                                                                                                     Aşağıdaki açıklamalar her ne kadar Site Yönetim Kurulumuz muhatap alınıp Filiz Başer tarafından gruba atılan bir e-maile cevap olsa da siz değerli site sakinlerimizin sabır ve hoşgörüsüne sığınarak gruba yönelik bir açıklama zarureti doğmuştur.

           Filiz hanım, 04.12.2017 tarihinde Google groups ta yazdığı yazı tamamen Filiz hanımın blok görevlisine sığınakta kedi besletmek istemesi üzerine blok görevlisinin bu durumu site müdürüne iletmesi ve site müdürümüzün kendisine site yönetim planını hatırlatarak böyle bir şeye müsaade edemiyeceğimizi belirtmesi üzerine Filiz hanımın bu duruma tepkisinden ibarettir.

 

         Hırsızlık meselesine gelince, Filiz hanım istekleri kabul görmeyince bu durumdan blok görevlisi ve müdürü sorumlu tutarak, blok görevlisini arayarak; “senin ekmeğinle oynayacağım, seni bu siteden hırsızlıkla da olsa attıracağım, kork benden” gibi sözler ile tehdit etmiştir.

Bunun üzerine; Filiz hanım, Yönetim Kurulu üyesi Engin Beyi arayarak hırsızlık konusunu dile getirmiş, Engin bey kendisine “konu ile ilgili yönetime bir dilekçe verirseniz konu araştırılıp, gereği yapılacaktır.” Demiştir.

 

        Bu konu ile ilgili yönetime herhangi bir dilekçe gelmemiştir.

 

       Filiz hanımın blok görevlisine ithafen söylediği “ Müdür bey bana taktı. Sözüm ona benim hırsızlığımı yakaladı.” Söz ile müdür beye ithafen “bu yaptığını ağlaya ağlaya itiraf ettirdik.” İfadeleri taraflarca kabul edilmemiştir.

 

       Site müdürümüzün Engin Beyin akrabası olmasına gelince: Hepimiz iş hayatının içerisindeyiz. Bir işletmeye veya kuruma personel alımı yapılırken öncelikle vasıflarının uygunluğu ve referansının sağlam olması tercih sebebidir.

 

       Filiz Hanımını kuruldaki bazı kişilerle ilgili sıkıntılı diye ifade ettiği ithamların ne olduğunu bu platformdan açıklamaya tehdidi bırakıp, varsa elindeki belge ve bilgiyi savcılığa sunmaya davet ediyoruz.

 

      Sitemizde personel çalıştırma kriterleri çalışanlarımızın performanslarına göre değerlendirilerek yürütülmektedir.