Yakup Arslan – Teşekkür Bildirisi

ÇOK KIYMETLİ ADATEPE SİTESİ SAKİNİ KOMŞULARIM; 2014 OCAK AYI SEÇİMLERİYLE BAŞLAMIŞ OLDUĞUM A08 BLOK TEMSİLCİLİĞİ VE YÖNETİM KURULU ÜYELİK VE BAŞKANLIK GÖREVİM BOYUNCA SİZ DEĞERLİ KOMŞULARIMIN VERMİŞ OLDUĞU DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

GÖREVE GELDİĞİMİZDE SİTEMİZİN 544.000TL BORCU(KIDEM KARŞILIĞI BU RAKAMLARA EKLENMEMİŞTİR) VE KANGREN OLMUŞ KALORİMETRE, HİDROFOR SES VE SU BASINÇ YETERSİZLİĞ VB. SORUNLARI BU SÜRE İÇİNDE GİDERDİK. DÖNEMİMDE YAPILAN BAZI İŞLER ŞU ŞEKİLDE OLUP BİLGİNİZE SUNARIM;

1-KALORİMETRELER DANFOSS MARKA YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİLMİŞ VE SON DURUM İTİBARİYLE YILLIK 335.000TL AÇIK VEREN VE BU NEDENLE %30EK TAHSİLAT SONLANDIRILMIŞTIR.(GELEN İGDAŞ FATURASI İLE PEŞİN SATILAN KONTÖR SİSTEMİ AÇIĞI 2009 KASIM-2014 MART DÖNEMİ TOPLAMDA:880.900TL ‘İDİ )

2-SES VE BASINÇ PROBLEMİ YARATAN AYRICA YILLIK 37.000TL BAKIM FATURASI OLAN HİDROFORLARIMIZ GRUNDFOSS MARKA FREKANS KONVERTÖRLÜ KOMPLE PASLANMAZ HİDROFOR SİSTEMİYLE DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. GIDA TÜZÜĞÜNE UYGUN. BU ÇALIŞMADA TÜM BLOKLARDA YAPILMIŞTIR. BU ÇALIŞMA İLE AYLIK BAZDA YAKLAŞIK 3.000 TL ENERJİ TASARRUFU SAĞLANMIŞTIR.BU KONUDA SİTE SAKİNİ SAYIN MURAT EMİR BEY’İN FİYAT VE ÖDEME KONULARINDA DESTEKLERİNDEN DOLAYI HEPİNİZ ADINA KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

3-ENERJİ KİMLİK BELGELERİ 2017 SENESİ İÇİNDE ZORUNLU OLACAĞINDAN SON DÖNEME BIRAKILMADAN GENE SİTE SAKİNİ SAYIN GADİR YILDIZ BEYİN KATKILARIYLA ALINMIŞTIR. BU HUSUSTA DA GADİR YILDIZ BEYEDE TEŞEKKÜR EDERİM.

4-HAVUZ SİSTEMİMİZ KLORLU SİSTEMDEN TUZ JENERATÖRLEİYLE OZON SİSTEMİNE GEÇİRİLMİŞ VE HAMİLE BAYAN VE ÇOÇUKLARIMIZ İÇİN VE SONUÇ İTİBARİYLE HERKES İÇİN DAHA HİJYEN HALE GETİRİLMİŞTİR.HAVUZ İÇİ AYDINLATMALAR LED  AYDINLATMA SİSTEMİNE  DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR.SİSTEM  YATIRIMI KENDİSİNİ KISA SÜREDE AMORTİ EDEREK KARLI HALE GELMİŞTİR.

5-SİTE ÇIKIŞINDA KANGREN HALİNE GELEN ARAÇ   GİRİŞ –ÇIKIŞ TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK ADINA EK ÇIKIŞ KAPISI YAPTIRILMIŞ VE OGS SİSTEMİ HER İKİ ANA KAPIYADA UYGULANMIŞTIR. ÇIKIŞ KAPILARINA AYRICA PLASTİK KAPAN UYGULAMASI YAPILMIŞTIR.

6-ÇIKIŞ ÜST KAPI BARİYER UYGULAMASI YAPTIRILMIŞTIR.

7-SİTE PEYZAJ ALANI İÇİN DIŞARIDAN TANKERLE SU ALIMINA SON VERİLEREK DÖNEMİMİZDE İKİ ADET  DSİ ONAYLI SONDAJ  YAPILMIŞ VE DIŞARIDAN 2013 YILI İTİBARİYLE 97.000TL VERİLEREK ALINAN SU GİDERİNE SON VERİLMİŞTİR. AYRICA PEYZAJ İÇİN PERSONEL ALIMINA GİDİLEREK DIŞARIDAN HİZMET ALIMINA SON VERİLMİŞTİR.2014 YILI İTİBARİYLE AYLIK BAZDA 17.000TL HİZMET BEDELİ ÖDENMEMİŞ VE GİDERLERDE TASARRUF SAĞLANMIŞTIR.

PEYZAJ İÇİN 300ADET LİMONİ-ÇAM İLE 60 ADET MEYVE AĞACI DİKİLMİŞTİR,ORTAK ALANLARA KASIMPATI,DEFNE,KIZIL ALAV,TAFLAN VB. BİTKİLER DÜZENLİ OLARAK ALINIP DİKİLMİŞTİR.

8-ORTAK MERDİVEN ALANLARI BİR DEFA KOMPLE KENDİ PERSONELEİMİZE BOYATTIRILMIŞ VE TÜM KAT MERMERLERİ MAKİNA ALINARAK SİLDİRİLMİŞTİR.

9-ORTAK ALAN BAHÇE- YOL KAMERA SİSTEMİ KOMPLE YENİLENMİŞTİR.

10-TAPU KAYDINDA SİTE TOPLAM ALANI 72065 m2 OLARAK  GEÇMESİNE RAĞMEN  KADASTRO GETİRTİLEREK SİTE DIŞINDA KALAN YAKLAŞIK 7 DÖNÜM ALANIMIZ SİTEMİZE KAZANDIRILMIŞ OLUP SADECE İKİ İŞGALCİ DOSYASI BİR ÜST MAHKEMEDE SON ONAYI BEKLENMEKTEDİR. SAVCILIK KANALIYLA BOŞALTMA YAZILARI İLGİLİLERE YOLLANMIŞTIR.

11-SİTE İÇİ TAŞ YOLLARIN GENEL BAKIMLARI YAPTIRILMIŞ OLUP YAKIN GELECEKTE TEKRAR YAĞAN YOĞUN KAR SEBİYLE ELDEN GEÇİLMESİ GEREKECEKTİR.

12-PERSONEL İLE İLGİLİ OLARAK 2014-2015-2016 YILLARIYLA ILGİLİ ÖZLÜK HAKLARI VE FAZLA MESAİLERİ İLE İLGİLİ OLARAK MUTABAKAT YAPILMIŞTIR. AYNI ŞEKİLDE DÖNEMİMİZDE HİZMET,  MALZEME TEDARİKÇİLERİYLEDE MUTABAKAT  YAPILMIŞTIR

.PERSONEL GİRİŞ ÇIKIŞ TAKİBİ İÇİN YÖNETİM OFİSİNE PARMAK OKUMA SİSTEMİ ALINARAK DÜZEN TESİS EDİLMİŞ OLUP ÖNCEKİ DÖNEMDE BAZI PERSONELİN KEYFİ YAZDIĞI FAZLA MESAİLERE SON VERİLMİŞTİR.

13-SİTE ORTAK ALANINDA YER ALAN BAZ İSTASYONU İLE  İLGİLİ OLARAK GSM  FİRMALARIYLA GÖRÜŞMELER  YAPILARAK  SİTE ADINA SÖZLEŞMELERİNİN YAPILMASI SAĞLANMIŞTIR. BİZDEN ÖNCEKİ DÖNEME AİT SÜRELERLE  İLGİLİ OLARAK   KURUMLARLA ANLAŞILARAK( SİTE KOMİSYONU MARİFETİYLE)  VE MAHKEME KANALIYLA GELİRLERİ ALINMITIR.2016 YILI BAZ İSTASYONU GELİRİRMİZ 92.000.00 TL.SIDIR.

14-SİTE ORTAK ALAN SPOR TESİSLERİNİN YANINA PEYZAJ ALANLARINI KORUMAK VE ÇOCUKLARIMIZ DAHA SAĞLIKLI SPOR YAPSINLAR DİYE YAPAY ÇİM HALI SAHA YAPTIRILMIŞTIR.

15-SİTE TEMSİLCİLER KURULU  TOPLANTI SALONU SİTE SAKİNLERİNİN BAĞIŞLADIĞI KİTAPLARLA  KÜTÜPHANE OLARAK  TANZİM  EDİLMİŞTİR.  KATKI SUNAN TÜM KOMŞULARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM.

16 – KIŞ AYLARINDA KAPALI ALANDA ÇOCUKLAR VE EBEVEYNLERİN BİRLİKTE ZAMAN GEÇİRMELERİ   İÇİN  İKİ   ADET MASA TENİSİ ALINARAK A07 BLOK SIĞINAĞINDA  KULLANIMA AÇILMIŞTIR.

17-SİTE PERSONELİNDEN BAZILARININ İŞ AKİTLERİNE SON VERİLMİŞTİR.(GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN DOLAYI)

18-ADATEPESİTESİ.ORG SİTESİ İNTERNET ORTAMINDA HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞ VE SİTEMİZLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER  SİTE SAKİNLERİNE  AÇILMIŞTIR.

19-TÜM SİTE ORTAK ALANLARINDA İŞ GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ TÜM EKSİKLİKLER TAMAMLANMIŞ GEREKLİ TEDBİRLER İŞE KOŞULMUŞTUR.

20-TÜM SİTE KAPALI ALANLARDA -2,-3 KATLARDA SU KAÇAKLARININ TOPLANACAĞI GİDERLER KAROT İLE DELİNEREK GİDERLERİN KAPALI KANAL İLE BAĞLANMASI SAĞLANMIŞTIR.

21- TÜM SİTE GİRİŞ DAİRE KAT  ALTI BOŞLULARI KÖPÜK İLE DOLGUSU YAPILMIŞ VE ISI KAYIPLARININ MİNİMİZE EDİLMESİ SAĞLANMIŞTIR.

22-TÜM BLOK ALTLARINDA BULUNAN BİSİKLETLİKLERE 12 ADET YENİLERİ EKLENMİŞTİR.

23- ÇOCUKLARA DÖNÜK SPORTİF YARIŞMALAR TERTİPLENMİŞ VE KUPA, MADALYA İLE SPORA TEŞVİKLERİ AMAÇLANMIŞTIR.

24- BAŞKANLIĞIM DÖNEMİNDE YENİ BİR UYGULAMADA CENAZE SAHİPLERİNE KOMŞULARIMIZ ADINA BİR TEPSİ BÖREK ALIMI VE ZİYARET YAPILMIŞTIR.

25- A10 BLOK HİZMETLİ DAİRESİ KALICI OLARAK  GEREKLİ  TADİLATLARI   YAPILARAK   ORTAK SOSYAL KULLANIMINA AÇILMIŞ OLUP HALK EĞİTİMİ  ARACILIĞI  İLE  SANATSAL  VE  EĞİTİM FAALİYETLERİ YAPILMAKTADIR.

26-A04-A05 BLOK KARŞISINDA AÇILAN İSTİNAT DUVARININ KİPTAŞ VE ÖZYAZICI FİRMALARIYLA İRTİBATA GEÇİLEREK TAMİRATI YAPTIRILMIŞTIR. İSTİNAT DUVARLARINA SENSÖRLER YERLEŞTİRİLEREK AYLIK PERİYOTLARDA SAPMALARI DÜZENLİ TAKİBE ALINMIŞTIR.

27-DİAFON SİSTEMİ ALT YAPISINDAKİ KABLO PROBLEMLERİNDEN DOLAYI BELLİ BLOKLARDA İLETİŞİM PROBLEMİNE SON VERMEK ÜZERE BOTECH FİRMASINA İŞ VERİLEREK FİBER KABLO ALT YAPISI KULLANIMINA GEÇİLMİŞ VE SON EKSİKLİKLER İÇİN DAİRE BAZINDA TESBİT YAPILARAK  DAİRELERDEN BİLGİ DÖNÜŞÜ İLE SON AŞAMAYA GELİNMİŞTİR.15.500$ +KDV TUTARI EK ÖDEME ALINMADAN İŞLEM YÜRÜTÜLMÜŞTÜR.

28-YANGIN MERKEZİ TAKİP SİSTEMİNİN,  SİTE KULLANIMA AÇILDIKTAN SONRA HİÇ BİR ZAMAN TAM OLARAK AKTİF HALDE TUTULMADIĞI TESPİT EDİLMİŞ VE YETKİLİ YNA FİRMASIYLA ANLAŞMA YAPILARAK ASANSÖR VE ORTAK ALANLAR DEVREYE ALINMIŞ, DAİRE İÇLERİNİN SENSÖR ARIZA TAKİBİ VE YENİLENMESİ AŞAMASINA GELİNMİŞ OLUP ORTAK ALANLAR İÇİN TUTAR EK ÖDEME ALINMADAN 14.200$ +KDV TUTARI KARŞILANMIŞTIR. DAİRE İÇİ GAZ SENSÖRÜ 55$ +KDV MONTAJ FİYATI ALINMIŞ OLUP BU TUTARDA DAİRE SAKİNLERİNCE ARIZALI CİHAZLAR İÇİN ÖDENECEKTİR. CİHAZ MONTAJ HARİÇ 70$ +KDV İDİ BU PAZARLIKTA SAKİNLER ADINA YAPILMIŞTIR.

29-ASANSÖRLERİMİZİN 2012 YILINDAN BERİ PERİYODİK YASAL KONTROLLERİNİN YAPILMADIĞI GÖRÜLMÜŞ VE BAKIM FİRMASIYLA ANLAŞMA YAPILARAK GEREKLİ KONTROLLERİN YAPILMASI SAĞLANMIŞTIR. BU İŞLEM ESNASIND TÜM ASANSÖRLER MEVCUT İNŞAAT YAPIM EKSİKLİKLERİNDEN DOLAYI YEŞİL DEĞİL MAVİ ETİKET ALINMIŞTIR. BU İŞLEMLER İÇİN YAKLAŞIK 150.000TL TUTARINDAKİ ÖDEMELERDE EK BÜTÇE İSTENMEDEN YAPILMIŞTIR. BU SÜREÇTE 19 ADET ASANSÖR KASNAĞI,2 ADET MOTOR,2 ADET HALAT YENİLENMESİ YAPILMIŞ OLUP RUTİN İNVERTÖR RÖLE VE DİĞER İŞLEMLERDE AYRICA YAPTIRILMIŞTIR. DEĞİŞEN TÜM PARÇALAR ORİJİNALİYLE YENİLENMİŞTİR.

30-DÖNEMİMDE İLK DEFA KIDEM TAZMİNATI FONU HESABI AÇILMIŞ OLUP 2016 YILI SONU İTİBARİYLE TÜM PERSONEL GÜVENLİK DÂHİL 292.900.-TL KAYDA ALINMIŞTIR.

31-SOSYAL TESİS HAVUZ ÇATISININ 10 YIL GARANTİLİ İZOLASYONU YAPTIRILMIŞ VE HER YIL 5.000-15.000.-TL TUTAN MASRAFLARA SON VERİLMİŞTİR.

32-ÖZYAZICI FİRMASIYLA ANLAŞILARAK 5 ADET BLOK ÇATI KATI İZOLASYONU YAPTIRILMIŞ OLUP GEREKLİ KONTROLLER DÜZENLİ OLARAK YAPILMALIDIR.

33-GÜVENLİK ANA GİRİŞ KAPISI PERSONEL BEKLEME YERİNE YAĞMURDAN KORUNMAK ÜZERE ŞEFFAF KORUNAK YAPTIRILMIŞTIR.

34-2013-2014-2015 DÖNEMLERİYLE İLGİLİ OLARAK MAHKEME KARARI İLE MUAF OLUNAN MUHTASAR BEYANNAMELERİYLE İLGİLİ SİTE SAKİNİ GÜROL MANÇİ NİN ŞİKÂYETİ ÜZERİNE MATRAH ARTIRIMI YAPILARAK ANLAŞMAYA GİDİLMİŞ VE 19.000,00 TL.  6 TAKSİTLE ÖDENECEKTİR.

35-2017 YILI İÇİN DE MUHTASAR BEYANMESİ VERİLMESİNE VE SAYIN NUMAM NUMANOĞLU DÖNEMİNDE OLDUĞU GİBİ VERGİ DAİRESİNE ŞERH KONULMASINA YÖNETİM KURULUNCA KARAR VERİLMİŞTİR. BU UYGULAMA YILLIK BAZDA SİTEYE 70.000.-TL CİVARINDA EK MALİYET GETİRECEKTİR. BU HUSUTA 6 DAVA AÇILMIŞ, 5’ İ KAZANILMIŞ BİR TANESİ OLUMSUZ KARAR İLE SONUÇLANMIŞ VE ONA DA YASAL İTİRAZ YAPILMIŞTIR.

36-PERİYODİK İŞLEMLER BU METİNDE KALEME ALINMAMIŞTIR.

TÜM BU ÇALIŞMALARDA TARAFIMA GÖSTERİLEN GÜVEN VE DESTEK İÇİN BAŞTA KAT MALİKLERİ OLMAK ÜZERE SİTE TEMSİLCİLER KURULU VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

YAKUP ARSLAN

MAKİNA MÜHENDİSİ